ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE THINKTANK

Jak co roku, uczestniczymy w świątecznym spotkaniu THINKTANK - stowarzyszenia, którego członkiem Rady Ekspertów jest Janusz Kamieński. Gościem specjalnym spotkania była Pani Sonia Wędrychowicz-Horbatowska, która uraczyła ponad 150 zgromadzonychosób rewelacyjnym wystąpieniem pt. „Świat i pieniądz w erze internetu". Sonia jest jedną uznanym autorytetem bankowości internetowej. Uznana jest za jedną ze stu globalnych influencerek w bankowości.

Oto garść refleksji z wystąpienia Soni:

  1. W Chinach wszystko odbywa się na platformie - jedzenie, taxi, pociąg, hotel, pieniądze, przelewy, inwestycje. Bankom w Chinach się nie udało. Są tylko skarbonkami. Przelewy i zakupy zmonopolizowały dwa fintechi: hashtag#Alibay i hashtag#WeChat. Dlaczego? Banki nie wierzyły w postępujące zmiany technologiczne.
  2. Na platformach większość funkcji obsługiwana jest przez roboty. Mimo masy danych, robot na wszystko odpowiada. Jak dwa razy robot nie potrafi, przejmuje rozmowę człowiek, a my się często nawet nie orientujemy z kim rozmawiamy.
  3. W Indiach wszyscy obywatele (1,3 mld osób!) mają zapisany swój portret biometryczny. Konto w banku można otworzyć choćby w hashtag#Starbucks-ie w ciągu 3 sekund. Nikt w ogóle nie chodzi do banków.
  4. W USA płatności rozwinięte są słabo. Brak stałych zleceń.- "Nie martw się. Możesz wystawić czek". - Możesz usłyszeć, gdy wyrazisz zdziwienie, że nie możesz złożyć stałego zlecenia... Potencjał rozwojowy bankowości tkwi natomiast w Google (1,4 mld klientów) i fb.
  5. W Europie dyrektywa PSD2 daje szanse mniejszym graczom.

Jak będzie przyszłość bankowości? Sonia widzi trzy możliwe scenariusze:

  1. Banki pozostaną w tle nowoczesnych rozwiązań dostarczanych przez FinTechi
  2. Banki przejdą głęboką transformację i zintegrują działalność FinteChów ze swoją.
  3. Nastąpią wzajemne fuzje i przejęcia banków i FinTechów.

Na zdjęciu stoją Małgosia Bonikowska (szefowa THINKTANK; w środku), oraz założyciele i konsultanci EC: Agnieszka Polska-Kamieńska i Janusz Kamieński.

Poprawiono: poniedziałek, 09, grudzień 2019 06:34

Odsłony: 894

GRATULUJEMY DANONE TYTUŁU FABRYKI ROKU!

DANONE zdobył tytuł Fabryki Roku! Podczas wielkiej Konferencji i Gali FABRYKA ROKU, wystąpiła z tej okazji Pani Kinga Kowalczyk, Dyrektor HR, oraz Pan Ireneusz Kaczmarczyk, Dyrektor Produkcji. Wygłosili oni prelekcję pt. "Jak zbudować i utrzymać zespół wykwalifikowanych i zmotywowanych Pracowników, aby skutecznie odpowiadać na potrzeby współczesnych konsumentów".

LINK do informacji o tym wydarzeniu na LinkedIn.

Cała sytuacja zyskanie przez naszego klienta tak prestiżowego tytułu napawa nas wielką dumą! Tym bardziej, że wg słów Pana Krzysztofa Wiśniaka, obecnie Dyrektora HR DANONE odpowiedzialnego za Europę Centralną i kraje skandynawskie, to właśnie dzięki współpracy z EC, fabryka w Bieruniu może poszczycić się ogromnym wzrostem wydajności, oraz poziomu zaangażowania załogi.

Przypominamy słowa Pana Krzysztofa Wiśniaka, w których opisuje współpracę z EC:

W latach 2017-2018, konsultanci EC przeprowadzili dla naszych kierowników liniowych projekt rozwojowy ściśle odpowiadający potrzebom biznesowym fabryki DANONE w Bieruniu. Zastosowana przez konsultantów metodyka łącząca Customer Experience Management, Lean Management, oraz umiejętności przywódzcze, przyniosła doskonałe efekty.

Nasi kierownicy nauczyli się nie tylko elementów zarządzania, ale także mieli okazję doskonalić znajomość i umiejętność wykorzystania narzędzie takich jak PSG (A3) czy "root-cause analysis”. Niewątpliwą wartością dodaną projektu było przygotowanie i wdrożenie przez każdego z uczestników własnego projektu optymalizacyjnego. Wszystkie projekty doczekały się realizacji a ich efekty wykroczyły daleko poza spodziewane ramy.

W efekcie realizacji projektu, kierownicy wszystkich szczebli nie tylko rozwinęli swoje umiejętności przewodzenia ludziom i zarządzania projektami, ale przede wszystkim wyraźnie wzrosła ich gotowość do brania na siebie odpowiedzialności i wciągania własnych ludzi w proces analizowania problemów i wdrażania stosownych zmian.

Projekt zrealizowany z EC, z całą pewnością przyczynił się do tego, że w chwili obecnej zakład w Bieruniu jest benchmarkiem dla fabryk DANONE z całej Europy. Jeśli ktoś chce zrealizować projekt rozwojowy mający na celu radykalną poprawę parametrów biznesowych i skuteczny rozwój ludzi, zdecydowanie polecam kontakt z EC.

Poprawiono: środa, 04, grudzień 2019 06:34

Odsłony: 433

DO GRONA KLIENTÓW EC DOŁĄCZA NOVAGO

Warsztatami z zakresu MBO, czyli systemu zarządzania przez cele, inaugurujemy współpracę z chińską firmą NOVAGO. NOVAGO działa w branży recyclingu. Celem naszej współpracy jest podniesienie efektywności zarządzania przedsiębiorstwem.

Poprawiono: piątek, 25, październik 2019 07:45

Odsłony: 426

JUŻ >10 000 WYŚWIETLEŃ PUBLIKACJI CEO EC NA LINKEDIN

Ostatni wpis Janusza Kamieńskiego na LinkedIn, w którym zaprasza do lektury swojego artykułu "DIGITAL, czyli automatyzacja chaosu" opublikowanego przez THINKTANK osiągnął poziom ponad 10 000 wejść. Tekst doczekał się też licznych pozytywnych komentarzy. Żeby zapoznać się z tym wpisem, wejdź TUTAJ.

Poprawiono: piątek, 25, październik 2019 07:45

Odsłony: 476

GLOBAL LEADERSHIP SUMMIT - PO KONFERENCJI

Zakończyła się już tegoroczna edycja konferencji THE GLOBAL LEADERSHIP SUMMIT. Jak co roku zapewniła uczestnikom mnóstwo inspiracji i energii! Stąd nasza radość!

Na zdjęciu Agnieszka Polska-Kamieńska i Janusz Kamieński nie mogli spokojnie ustać na ściance!

Oto wybór cytatów:

"Nie chodzi o to, że kierownikom nie zależy, ale zależy im za bardzo! I dążą do niepotrzebnego perfekcjonizmu…"

- Craig Groeschel, wielce angażujący pastor

"Gdy mówimy co myślimy, jesteśmy PRAWDZIWI. Gdy myślimy co mówimy, jesteśmy WIARYGODNI"

- prof. Jerzy Bralczyk, mistrz języka

"Masz tylko jedno ciało i twoje przywództwo w nim mieszka. Dbaj o nie!"

- Jo Saxton, coach z Nigerii.

"Millenialsi nie są technologicznie zaawansowani. Są technologicznie uzależnieni!"

- Jason Dorsey, "guru" badaczy rynku

"Jedyny sekret lidera brzmi: >Only connect<"

- Ben Sherwood, były v-prezes Disney Media Networks

"Wszyscy ludzie mają wpływ, ale nie wszyscy powinni..."

- Patrick Lencioni, autor i "guru" przywódców.

"Czyjeś odrzucenie uważamy za opinię, a pochwały za fakty"

- Jia Jiang, badacz odrzucenia. Przez 100 dni robił wszystko, żeby być odrzuconym. Bez większego powodzenia zresztą, bo okazało się, że to nie inni nas odrzucają, tylko my sami szukamy wymówek, by nie podążać za swoimi marzeniami...

Poprawiono: środa, 20, listopad 2019 18:38

Odsłony: 403